Fosforlu Kalem Hatırlamayı Kolaylaştırıyor!

Fosforlu Kalem Hatırlamayı Kolaylaştırıyor!

Fosforlu Kalem Hatırlamayı Kolaylaştırıyor!

Okulların yanı sıra ofislerde de en sık kullanılan kırtasiye malzemelerinin başında fosforlu kalem geliyor. Basılı materyallerde önemli yerlerin altını çizmek, bazı ifadelere vurgu yapmak ya da hatırlanması gereken konuları çerçeve içine almak gibi pek çok farklı amaçla kullanılan bu kalemler hızlı kuruma ve leke yapmama özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Tekli olarak da kullanıma sunulan ve keçeli kalem adıyla da bilinen bu ürünler, özellikle ofiste kullanım söz konusu olduğunda 5’li set şeklinde temin ediliyor. Sarı, mavi, yeşil, turuncu ve pembe renkleri içeren ofis kırtasiye malzemeleri kullanıcıya farklı uç kalınları sunuyor.

Yazının üstünden geçmek için kalın uçlu kalem çeşitleri daha ideal bir tercih olurken, işaretleme yapmak, çerçeve içerisine almak gibi amaçlarda ince uçlu olanlar kullanım konforunu artırıyor. Hızlı kuruması, dokümanlar üzerinde yayılma yapmaması gibi özelliklerin yanı sıra su bazlı fosforlu mürekkeple üretildiğinden leke bırakmaması da fosforlu kalemleri cazip kılan unsurlar arasında yer alıyor.

Kolay Öğrenmenin ve Hatırlamanın Pratik Yolu: Fosforlu Kalem

Fosforlu kalemlerin en önemli yönü ise hatırlamayı kolaylaştırıyor olmasıdır. Bu nedenle proje hazırlarken, sunum çalışması yaparken, kısacası bilgilerin hatırlanması gerektiği tüm hazırlık süreçlerine fosforlu kalemlerin de dahil edilmesi öneriliyor. Konuya dair farkındalığı artıran, bilginin hafızada daha net bir şekilde yer etmesini sağlayan kalemler aynı zamanda öğrenmeyi de kolaylaştırıyor. Dolayısıyla sınava hazırlık süreçlerinde öğrencilerin de imdadına fosforlu kalemler yetişiyor.

İş hayatında olası bir hata yapmayı önlemeye yardımcı olması ise fosforlu kalem kullanımının sağladığı önemli avantajlar arasına yer alıyor. Herhangi bir dokuman üzerinde çalışırken klasik kalem çeşitlerini kullanmak yerine, renklerin ayırt edici gücünden faydalanmak daha akılcı bir tercih oluyor. Ayrıca kesik uçlu olarak dizayn edilen modeller, hem üzerini çizme hem de işaretleme yapma fonksiyonlarını bir arada sunuyor.

Set şeklinde 5 farklı rengin bir arada temin edilmesi daha avantajlı bir alışveriş yapmayı sağlıyor. Ayrıca farklı renklerde fosforlu kalemlerin bir arada ve her an kullanıma hazır bir şekilde çantada, çekmecede bulundurulmasını kolaylaştırıyor. Ofis ve kırtasiye malzemeleri dendiğinde ilk akla gelen isim olan Avansas, fosforlu kalem çeşitlerinin detaylıca incelenebileceği bir platform oluyor. Farklı marka seçenekleri sunarken uygun fiyat avantajından da faydalanmayı sağlıyor. Online sipariş sitesinde Avansas’ın kendi fosforlu kalem ürünlerinin yanı sıra Faber Castel, Edding gibi markaların ürünleri de satışa sunuluyor.

Kaynak: www.MuhasebeTR.com
(Bu makale yazılı veya elektronik ortamda kaynak göstermeden yayınlanamaz. Kaynak göstermeden yayınlayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.)

GÜNDEM