BASINDAN YAZILAR
Muhasebeciler 20. Yılını Kutladı - MuhasebeTR

Muhasebeciler 20. Yılını Kutladı

Muhasebeciler 20. Yılını Kutladı

Muğla Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler odası, kuruluşlarının 20'nci yılını görkemli bir törenle kutladı.

Akyaka Yücelen Otel'de gerçekleştirilen ödül ve ruhsat törenine Vali Yardımcısı Ahmet Denizlioğlu, Ula Belediye Başkanı Nadi Şenkal, Muğla Ticaret Borsası Başkanı Hayati NizamoğluMuğla Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi dekanı Ömür Gürkan, Oda Başkanı Hasan Demir ve il genelindeki muhasebeci ve mali müşavirler katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını Muğla Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Hasan demir yaptı. Demir, mesleki örgüt anlamında 20 yılı tamamlamanın onuru ve gururunu yaşadıklarını belirterek, 20 yılın insan yaşamında çok önemli bir zaman dilimi olduğunu söyledi. Demir, "Mesleğimizi 20 yaşında binlerce yıllık bir delikanlı olarak tanımlamak istiyorum. Mesleki örgütümüz sürecinde 20 yılı geride bırakırken, mesleğimiz açısından çok önemli bir sürecide hep birlikte yaşıyoruz. Mesleğimizde baştan bu yana devam eden ünvan çokluğu önümüzdeki günlerde sona erecek. Meslek yasamızdaki değişiklik ile birlikte tüm odalarımız yoğun bir çalışma içinde. Oramızda bin 100 üye bulunuyor. Bu üyelerimizin üçte birine yakını serbest muhasebeci ünvanına sahiptir. Bu üyelerimizin yarısı serbest muhasebecilikten Serbest Muhasebecilik Mali Müşavirliğe uyum değişikliğine başvurmuş ve ilk iki aşaması tamamlanmıştır. Bu iki eğitimi tamamlayan Bu meslektaşlarımız 19-20 aralık tarihlerinde İzmir'de yapılacak sınavla başarılı olmaları durumunda mesleki yaşamlarını Serbest Mali Müşavir olarak devam etme hakkına sahip olacaklar" dedi.

Oda Başkanı Hasan Demir'in konuşmalarının ardından plaket törenine geçildi. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası tarafından düzenlenen eğitim çalışmalarına verdikleri katkı nedeniyle Yrd. Doç. Dr. Kudret Şevket Sayın ve Araştırma Görevlisi Gülümden Ürcan'a Oda Başkanı Hasan demir tarafından plaket verildi.

Gecede, Serbest Meslek ve Mali Müşavirlik Ruhsatı ile Serbest Muhasebecilik ruhsatları törene katılan protokol tarafından verildi.

(Kaynak: Medya 73 | 08.12.2009)

GÜNDEM