BASINDAN YAZILAR
Yeni Türk Ticaret Kanunu 81 İlde İnternetten Canlı Tanıtılacak - MuhasebeTR

Yeni Türk Ticaret Kanunu 81 İlde İnternetten Canlı Tanıtılacak
 Turkcell, 14 ilde yapılacak yeni Türk Ticaret Kanunu eğitim toplantılarını canlı yayınla 81 ile ulaştıracak. İlki bugün yapılacak toplantı internet ve cepten takip edilebilecek.

TURKCELL, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenecek ‘Şirketlere Yönelik Yeni Türk Ticaret Kanunu Eğitim ve Tanıtım Toplantıları’nın teknoloji ortağı olarak bir ilke imza atarak 7 bölgede, 14 ilde gerçekleştirilecek toplantıların ilki, internetten canlı olarak yayınlanacak. Dileyenler video formatındaki içeriklere daha sonra da ulaşabilecekler.

İlk toplantı Hilton’da yapılacak

14 ayrı ilde gerçekleştirilecek eğitim toplantılarının ilki bugün saat 13:30’da İstanbul Hilton Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek ve www.turkcell.com.tr/kurumsal adresinden canlı olarak yayınlanacak. Türkiye’de bir ilk olan bu uygulama ile 81 ilde dileyen herkesbilgisayarlar, tablet cihazlar ya da cep telefonları üzerinden eğitimleri takip edebilecek. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, eğitim çalışmasının geniş kitlelere ulaşmasınınönemli olduğunu belirterek “Eğitim toplantılarında, yeni kanunun getirdiği yenilikler şirketlerimize anlatılacaktır. Bu önemli eğitim faaliyetinin kamuoyuna duyurulmasına sağlayacağı katkı için Turkcell’e teşekkür ederim” dedi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise “Şirketlerimizin, yeni TTK’ya ne ölçüde hazır olduklarını saptamak üzere, TTKmetre isimli bir anket hazırladık ve TOBB’un internet sayfasında kullanıma açtık” diye konuştu. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv de “Yeni TTK’ya yönelik eğitim toplantılarının kamuoyuna internet üzerinden ulaştırılmasını sağlamak Turkcell’in bilgi toplumu hedefleriyle örtüşüyor. İş dünyasına bu olanağı sunmak hem de mobil cihazlardan Turkcell 3G kalitesiyle eğitimleri ücretsiz takip edebilme fırsatı sağlamak bize mutluluk veriyor” dedi.

(Kaynak: Star Gazetesi | 08.02.2012)

GÜNDEM