BASINDAN YAZILAR
En Az 5 Çalışanı Olan İşletmelerin Maaşları Bankadan Ödenecek - MuhasebeTR

En Az 5 Çalışanı Olan İşletmelerin Maaşları Bankadan Ödenecek

Soylu: 5 ve üzerinde işçi çalıştıran işletmeler ücretleri bankalardan ödeyecek (2)3 AYDA 249 bin 100 KİŞİ İŞE YERLEŞTİRİLDİÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Yomra İlçesi Kaşüstü Mahallesi' ndeki bir mobilya mağazasının açılışı öncesi konuştu, bakanlık olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 


Trabzon - Soylu: 5 ve Üzerinde İşçi Çalıştıran İşletmeler Ücretleri Bankalardan Ödeyecek
Soylu: 5 ve üzerinde işçi çalıştıran işletmeler ücretleri bankalardan ödeyecek (2)

3 AYDA 249 bin 100 KİŞİ İŞE YERLEŞTİRİLDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Yomra İlçesi Kaşüstü Mahallesi' ndeki bir mobilya mağazasının açılışı öncesi konuştu, bakanlık olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İstihdam konusunda açıklamalar yapan Bakan Soylu, 'İŞ-Kur son 3 aylık dilimde yaklaşık 249 bin 100 kişiyi işe yerleştirdi. Açık iş sayısı geçen sene 455 bin idi, bu sene 529 bin. Bu da önemli bir rakamdır. Bir söz verdik, '2016 yılında bundan sonra müracaat eden gençlerimizin ilk bir yılındaki iş ücretlerini biz karşılayacağız' dedik. Geçen sene toplam rakam ilk 3 ayda 30 bin 69? du. Bunu iki katına çıkardık, 81 bin 725 insanımızı da iş başı eğitiminden maaşlarını vermek suretiyle istifade ettirdik. Ettirmeye de devam ediyoruz. Yıl itibariyle yaklaşık 300 - 325 bin kişiyi iş başı eğitiminden istifade ettireceğizö dedi.

Terörle mücadele konusunda kararlılık mesajları veren ve müzakere süreci olmayacağını vurgulayan Bakan Soylu konuşmasını şöyle sürdürdü:

'Türkiye'nin hızını kesmeye çalışanlar var. İnsanımızın moralini bozmaya çalışan bir anlayışı hep birlikte görüyoruz. Bazıları bugünlerde sözler üretiyor, 'Müzakere yapılacak, tekrar şuna, tekrar buna dönülecek' diyorlar. Böyle bir şey yok. Terörü bitirme konusunda kararlılığımız var. PKK denilen illet örgütü ortadan kaldırmaya yönelik kararlılığımız var. Nerede olurlarsa olsunlar bularak etkisiz hale getirip sınırlarımızın dışına atacak kararlılığımız var.

Konuşmasının ardından Bakan Soylu ve beraberindekiler kurdele keserek iş yerinin açılışını yaptı.

(Kaynak: haberler | 11.04.2016)

GÜNDEM