BASINDAN YAZILAR
Memur Bütçeye Mi Takılacak? - MuhasebeTR

Memur Bütçeye Mi Takılacak?

 

Maliye Bakanı Şimşek, memur zammı konusunda bütçe imkanlarının kıt olduğunu belirtti


Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Ankara'da Kamu Elektronik Ödeme Sistemi (KEÖS) Tanıtım Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Babacan, memurlara yapılacak zam oranlarına ilişkin olarak, ''Müzakere sonucunda umarız ki en iyi şekilde kararlar alınır. Bugün için bizim herhangi bir yüzde söylememiz, herhangi bir rakam ifade etmemiz olayın tabiatı gereği mümkün değil'' dedi.

MALİYE BAKANI ŞİMŞEK: ÖDEMELERİN ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILMASI SON DERECE ÖNEMLİ
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vatandaşlara yapılacak ödemelerin ektronik ortamda yapılmasıyla ödemelerin zamanında yapılacak olmasının önemine dikkat çekti. Elektronik ödemelerin kayıtdışınin azaltılmasına ciddi bir katkı sağlayacağını bildirdi. 

MALİYE BAKANI ŞİMŞEK: MEMUR ZAMMI KONUSUNDA BÜTÇE İMKANLARI KIT
Bakan Şimşek, "Bütçemizin imkanlarının sınırı, ülkemizin imkanları önemli. Çalışanlarımız bizim için çok önemli ama bütçemizin imkanları sınırlı. Ülkenin geleceğine, altyapısına kaynak bulmaya devam etmemiz lazım" dedi. 

BABACAN: TASARRUFA TEŞVİK PAZARTESİ GÜNÜ EKK'DA GÖRÜŞÜLECEK
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, yeni teşvikle ilgili olarak tasarrufları teşvik etmek üzere bir paket hazırladıklarını ve düzenlemeyi gönderdiklerini bildirdi.  Babacan, " Tasarrufa teşvik Pazartesi günü Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısında görüşülecek" dedi. 

Babacan, "Pazartesi günkü EKK'nın gündemi tasarrufları teşvik edecek plan olacak" dedi.

(Kaynak: Haber Türk | 13.04.2012)

GÜNDEM