BASINDAN YAZILAR
Sabancı. gri alansız vergi reformu istiyor - MuhasebeTR

Sabancı. gri alansız vergi reformu istiyor

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, 2012'de 'gri alanları azaltılmış ve tabana yaygınlaştırılmış vergi reformu' beklediklerini belirtti
Sabancı daha hızlı, etkin işleyen hukuk düzenini gerçekleştirmeleri halinde bugün elde ettikleri kalkınma performansını uzun vadeli ve sürdürülebilir hale getireceklerine inandıklarını ifade etti. Sabancı yeni bir anayasa, eğitimde yeniden yapılanma beklediklerinin de altını çizdi.
Sabancı yıllık değerlendirme açıklamasında ekonomiye ilişkin de, “2012 yılına kuvvetli büyüme ile giriyoruz. Beklenendendaha yüksek bir performans olacağına inanıyorum. Cari açığın makul bir seviyede tutulması için, daha fazla tasarruf, ulusal önceliğimiz olmalıdır” ifadelerini kullandı.

AB vazgeçilmez çıpa
Uzun vadeli ve sürdürülebilir kalkınma için, yeni bir anayasa, eğitimde yeniden yapılanma, vergi reformu ile daha hızlı ve etkin
işleyen bir hukuk düzeninin gerçekleşmesini beklediklerini söyleyen Sabancı, “AB bizim için vazgeçilmez bir çıpa olmaya devam etmelidir. En kötümser tahminlere rağmen AB, gelecekte de dünyanın en zengin bloku olmaya devam edecektir” diye konuştu.

Türkiye ekonomisinde 2011 yılında gelişmeleri de değerlendiren Sabancı, “2011 yılında Türkiye, çevresinin aksine sahip olduğu ekonomik ve siyasi istikrarla tüm dünyaya örnek teşkil etmiştir. Türkiye’nin üstün kalkınma performansı hepimiz için gurur kaynağı olmuştur” dedi ve şöyle devam etti: “Bu başarıda ülkemizdeki olağanüstü girişimci ruhunun, ekonomimizin dinamik doğasının, esnek döviz kuru uygulamalarının, istikrarlı maliye politikasının ve bunların sonucunda yaratılan güven ortamının payı büyüktür.” Arap dünyasındaki olayların seyrini de önceden tahmin etmenin çok zor olduğunu vurgulayan Sabancı, “Ama Arap komşularımıza destek vermemiz ve daha geniş ekonomik bağlantılar kurmamız önemli olacaktır. Bu süreç içinde demokrasinin ve özgürlüğün yanında olmamız ama aynı şekilde başka ülkelerin de iç işlerine karışmamaya özen göstermeye devam etmemiz gerekmektedir” ifadelerini kullandı.(radikal)

 

(Kaynak: Radikal Gazetesi | 27.12.2011)

>> Duyurulardan haberdar olmak için E-Posta Listemize kayıt olun.

>> Uygulamalı Enflasyon Muhasebesi (171 Sayfa) Ücretsiz E-Kitap: hemen indir.

>> SGK Teşvikleri (156 Sayfa) Ücretsiz E-Kitap: hemen indir.

>> MuhasebeTR mobil uygulamasını Apple Store 'dan hemen indir.

>> MuhasebeTR mobil uygulamasını Google Play 'den hemen indir.


GÜNDEM