BASINDAN YAZILAR
Memur adayları ÖSYM'ye bir dilekçeyle başvurun! / Erdal Aydın - MuhasebeTR

Memur adayları ÖSYM'ye bir dilekçeyle başvurun! / Erdal Aydın

Her gün onlarca aday KPSS-2008/3 yerleştirmelerinde kurumların kadro ve pozisyonlarına ilgisiz bölüm mezunlarının nasıl yerleştirildiği konularında açıklama yapılmasını istiyor. Memur adaylarının sesi olarak, niteliği tutmayan adayların yerleştirmeleri ile ilgili olarak ÖSYM'den bir açıklama gelinceye kadar sesinizi duyurmaya devam edeceğim.

Memur adaylarına sesleniyorum...
Memur adaylarına hatırlatma yapmak istiyorum. Eğer KPSS-2008/3 yerleştirmelerinde tercih ettiğiniz kadro ve pozisyonları kılpayı kaçırdıysanız, ÖSYM Başkanlığı'na tercih ettiğiniz kadrolara hangi bölüm mezunlarının ve kaç puanla yerleştirildiğini bir dilekçe ile sorun.

* "KPSS-2008/3 yerleştirmelerinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün Ağrı ili AFM memurluğunu 1 puanla kaybettim. Benim tercih etmiş olduğum yere acaba niteliği tutmayan bir aday yerleşmiş midir?" R.E-İstanbul
Tercih ettiğiniz yeri kılpayı kaçırdıysanız ve tercih ettiğiniz yere niteliği tutmayan adayların başvurduğunu düşünürseniz, hemen ÖSYM'ye bir dilekçe ile başvurun. ÖSYM Başkanlığı'na, tercih ettiğiniz kadrolara hangi bölüm mezunlarının ve kaç puanla yerleştirildiğini bir dilekçe ile sorun.

* "KPSS 2008/3 yerleştirmelerinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü kadrolarını işaretledim. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün kadrolarında meteoroloji meslek lisesi, elektronikbilgisayar mezunu olma şartı aranmaktadır. Bu kadrolara acaba lise mezunu olanlar yerleştirildi? Bu yüzden mi açıkta kaldık. Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekk ür eder, başarılar dilerim." H.Y.-Ankara
ÖSYM tarafından KPSS2008/3 yerleştirmeleri ile ilgili niteliği tutmayan adayların yerleşmesi sebebiyle açıkta kaldığınızı düşünüyorsanız, bir dilekçe ile ÖSYM'ye başvurup sorun.

* "KPSS ile devlet memuru olarak atandım. Halen aday memurum. Sendikaya üye olmam mümkün müdür? Bu konuda bilgi vermenizi rica ediyorum. Cevabınızı bekliyorum. Teşekkürler." Bayram Üstün-Ankara
Sevgili okurum, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu'nun "Tanımlar Başlıklı" değişik 3'üncü maddesinin (a) bendinde, "Kamu görevlisi; kamu kurum ve kuruluşlarının işçi statüsü dışındaki bir kadro veya sözleşmeli personel pozisyonunda çalışan, adaylık veya deneme süresini tamamlamış kamu görevlilerini ifade eder" hükmü yer almaktadır. Söz konusu hüküm çerçevesinde, aday devlet memurlarının kamu görevlileri sendikalarına üye olabilme imkanı bulunmamaktadır.

(Takvim Gazetesi | 15.07.2008)

GÜNDEM