BASINDAN YAZILAR
Bakan Müezzinoğlu'ndan Milyonlarca Vatandaşı İlgilendiren Önemli Açıklamalar - MuhasebeTR

Bakan Müezzinoğlu'ndan Milyonlarca Vatandaşı İlgilendiren Önemli Açıklamalar

Emeklilere promosyonla ilgili koşulları değerlendiren Bakan, 'Bankalar belli güvenceler istiyor. Protokolsüz para vermeleri de beklenemez' ifadelerini kullandı.

Bakan Müezzinoğlu katıldığı canlı yayın programında soruları yanıtlıyor.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, işsizlik rakamlarının hızla düşeceğini belirterek, yüzde 9'a kadar gerileyeceğini söyledi.

 

Gelir testinin artık yapılmayacağını hatırlatan Müezzinoğlu, "53 lirayı ödeyen sağlık hizmetlerinden yararlanacak" dedi. 

 

Müezzinoğlu, büyükanneye maaş projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu: 105 bin kişi başvurdu. 27 bini kriterlere uygun... Başvurular ise bu gece yarısı bitiyor.

 

Emeklilere promosyonla ilgili koşulları değerlendiren Bakan, "Bankalar belli güvenceler istiyor. Protokolsüz para vermeleri de beklenemez" ifadelerini kullandı.

 

KIDEM TAZMİNATI

 

Eskiye göre daha iyi bir noktadayız. Referandumdan sonra bunu masaya yatırıp sendikalarımızla bu konuyu konuşacağız. Bazı haklar var o kazanımlardan geri adım atmıyoruz. Mevcutlarda kazanımlardan yüzde 10'luk geri adım olacaksa onlara mevcut statü ile devam edin diyeceğiz. İster burada devam et, istersen fona gel diyeceğiz.

 

KAMU PERSONEL REFORMU

 

Kamuya girdiğinde kendini geliştirip geliştiremediğini ölçen sistem, mesleğini geliştirip geliştirmediğine bakmalı. Kamudan beklenilen hizmeti alamayız.

 

TAŞERON İŞÇİ

 

Bakan Müezzinoğlu, "Taşeron işçiler sabırlı olun, bu konuyu en yakın zaman içinde çözeceğiz. Yeni bir yama yapalım dersek, yeni yamanın çerçevesi farklı olacak. Kamu çalışanı reformu yapmayı başaracaksak sistemin bütüncüllüğü içinde çözeceğiz. 4a, 4b, 4c çalışanlarına statü koyacağız. Bunlar referandumdan sonra konuşulacak." dedi.

(Kaynak: Star Gazetesi | 20.02.2017)

GÜNDEM