BASINDAN YAZILAR
Seçim Dönemi Yaklaştı Emeklilere Yönelik Asparagaslar Çoğaldı / Vedat İlki - MuhasebeTR

Seçim Dönemi Yaklaştı Emeklilere Yönelik Asparagaslar Çoğaldı / Vedat İlki

 Bu seçim döneminde emekliler biz istemiyoruz zam diyerek , dernekleri ile sahaya indiler.

Emekli dernekleri Bayram İkramiyesi de istemedi.

Emekliler Bayram İkramiyesi istemedikleri için ,asparagas haberlerle Kurban Bayramında ''Kurbanlık '' bedeli ödenecektir haberi ile bizlere sordular.

Sayın okurlarım son günlerde emekli dernekleri tarafından ısrarla Başbakanlığa yazdık,100 Lira tüm emeklilere verilmesi gerektiğini istiyoruz diyorlar.

Emekli Dernekleri yetkilileri bununla ilgili yasal düzenlemenin yapıldığı günden beri yanlış olduğunu,100 lira zammın tüm emeklilere yansıtılması gerektiğini söylediğimizde ,yazdığımızda ,ne hikmetse aynı emekli dernekleri yetkilileri konun sıkıntılarını neden seçim sonuçlarından sonra Başbakanlığa taşıdılar.

Bugün bazı emekli dernekleri arka bahçe oldukları için ,emeklilere asparagas haberler yayarak umut tacirliği yapıyorlar.

Şimdi de seyyanen zam ile emekliler enflasyona ezdirilmeyecek diyorlar.

Oysa tüm bu düzenlemeler seçim sonuçlarına göre hükümet olacak parti yada partiler tarafından programa alınacaktır.

TBMM ilk oturumunda umarım emeklilerin geçim sıkıntısı dikkate alınarak 100 lira zam masaya yatırılır,seyyanen zam içinde 2016 -2017 yılı için düzenleme gerekir.

Emeklinin bayram  ikramiyesi için kendinizi aldatmayın ,hiçbir zaman gündeme gelmez.

Çünkü emekli ikramiye istemediği gibi,isteme yönünde bir talepleri yoktur.

Emekliler ve Dernekleri Şikayet Etse de Hayatlarından Memnundur........

Yükselen enflasyon oranı ,dövizde artış,pazarda fiyatların yüksekliği el yaksa da %4,76 oranında yapılan zam ile birlikte ,emekli seyyanen zam ile açıklarını kapatacağını zannederek kendisini kandırır hale gelmiştir.

Kamu emeklilerine iyileştirmeden söz ediliyorsa,İşçi ve Bağ-Kur emeklisine yeterince zam verilmemesinin enflasyona ezdirmedik söylemine sığınmak ise inandırıcı olmaktan uzak oluyor.

EMEKLİLERİN  ETKİN SENDİKASI/HAK ARAYAN DERNEKLERE İHTİYACI VAR

Tüm Emeklilerin haklarını arayan bir sendika kurulmasına izin verilmese de ,etkin ,hak arayan,hükümetlerin arka bahçesi olmayan dernekleri olması gerekir.

Bu şartlar oluşmaz ise SSK ve Bağ-Kur emeklileri kandırılmaya devam edilir.

Yaklaşan kış ayı ile birlikte ağızlarına birer parmak bal çalınan emekliler , seyyanen zam ile avunmaya devam ederler.

1 Kasım'a sayılı günler kalındığı bugünlerde seçim sonuçları iktidara aday olanların lehine dönmez ise TBMM ilk açıldığı gün emekliler haklarının masaya yatırılmasını boşu boşuna beklerler.

Emekliler bu seçimde ikramiye vaadine sıcak bakmıyorlar,bakalım ucuz krediye sarılırlar mı?

Emekli aylığı düzenlemesin de enflasyon üstünde düzenleme yapılmalıdır.

Emekliler 11 milyonu aşmış,her yıl olduğu gibi bu yılda uyutulmuştur.

Sokaktaki emekli de geçinemiyorum diyor,asparagas haberlerin umut pompaları ile birlikte yaklaşan seçimlerde yüksek emekli maaşı hayali kuruyor.

Artan döviz ile birlikte fiyatlarda yükselme eğilimine girilse de emekli maaşına yapılan iyileştirmeyle  birlikte seçim sevinciyle ,kira,doğalgaz,elektrik ,su ,gıda ve giyim zam gelmeyecek,aldığı maaş ile Kasım ayına kadar rahat bir nefes alırım diyor.

Ek ödeme miktarı da artmamakta direniyor,emekli enflasyona ezilmiyor.

Emeklinin tüm sorunları çözüldü,tek problemi promosyon kaldı,onu da sağ olsun asparagaslar ile çözüldü.

TÜİK enflasyonu açıkladıkça emekliler geçinme hayali kurar iken,asparagaslar boş durmuyor enflasyon üzerinde düzenleme olarak seyyanen zammı pompalıyor.

Emekliler kredi batağında olduğundan bakalım ,hibe gibi 1 yıl sonra ödemesi planlanan  kredi musluğu için asparagaslarda kulaktan kulağa yayılmaya başladı.

TOKİ emekliye İstanbul,Ankara,İzmir,Adana,Bursa gibi illerde ev alması için cazip teklifler götürür hale gelir mi ,bu asparagas da yakında haberlerde yer alır.

Emeklinin sağlık harcaması düzelir mi?

Tatile hasret olan ,denizi kıyıdan seyreden,tatil yerlerini medya da gören emekliler için bu konuda asparagaslar yakında yer alır.

Emekliler kendileri için verilen vaatlerle birlikte iş aramaz duruma gelir mi?

IMF borcumuz olmadığı için emeklilerde enflasyon üzerinden emekli aylığını umarım dernekler aracılığı ile asparagas olmadan alır, yaşam standardı yükselir.

Ülkemiz emeklileri 2016 yılı bütçesinden ve gelişim hızından enflasyon üzerinden pay  alarak geçinebilen,haberlere konu edilmeyen  konumuna gelirler.

(Kaynak: alitezel.com | 21.09.2015)

GÜNDEM