BASINDAN YAZILAR
Emeklinin Maaşı İntibakla Artıyor - MuhasebeTR

Emeklinin Maaşı İntibakla Artıyor

 Emeklinin kesesini düşünen TAKVİM, promosyonun ardından yeni intibak çalışmalarını takibe aldı. Promosyon gibi intibak da tamamlandığında emeklinin maaşına artış gelecek

Takvim'in gündeme taşıdığı promosyon sorunu çözüldü, şimdi sıra intibak konusuna geldi. Promosyon ile bankalardan ekstra para alacak olan emekli, intibak çalışmalarının tamamlanmasını da dört gözle bekliyor. Emekliler, bankalarla yapılacak anlaşmaya göre yıllık bir maaşa kadar promosyon alacak; ayrıca intibak ile de maaşları artacak.

2000'DEN SONRASI YARARLANACAK
Türkiye Emekliler Derneği, 2000 ile 2005 yılları arasında emekli olanlara da intibak verilmesi için harekete geçmişti. Dernek, konuyu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın gündemine taşıdı. Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği de, öncelikle 2000 ile 2007 arasında emekli olanlar, sonrasında da 2008 yılı sonrası emekli olanlar için maaş düzenlenmesi yapılmasını öngörüyor. Çalışmalar sonucunda emeklilere verilecek yeni intibak zammı, emeklinin ödenen primlerine ve sigortalılık süresine göre belirlenecek. Böylece eski emeklilerin maaşlarında belli oranlarda artış meydana gelecek. 2000 yılı öncesinde emekli olanlara verilen intibak zammını, okurlarımız ilk önce TAKVİM'den öğrenmişti. Yeni yapılacak intibak çalışmalarının da takipçisi olacağız. Emekliler düzenlemenin tüm ayrıntılarını yine ilk olarak bizden öğrenecek.

(Kaynak: Takvim Gazetesi | 19.09.2013)

GÜNDEM