BASINDAN YAZILAR
Emeklilerinin Aylıkları ve Bayram İkramiyelerinin Tarihleri Belli Oldu - MuhasebeTR

Emeklilerinin Aylıkları ve Bayram İkramiyelerinin Tarihleri Belli Oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emekli maaşı ve ikramiye ödemelerinin tarihlerini duyurdu. SSK emeklilerinin aylıkları ve bayram ikramiyeleri 14-16 Nisan tarihleri arasında ödenecek. Bağ-Kur aylıkları ve emekli ikramiyeleri 17-18 Nisan arasında ödenecek. Emekli Sandığı ödemeleri ise 19 Nisan'da gerçekleştirilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bayramdan önce yatırılacağını belirttiği emekli aylıkları ve bayram ikramiyeleri ile ilgili tarihi açıkladı. Bakanlık'tan verilen bilgiye göre SSK emeklilerinin aylıkları ve bayram ikramiyeleri 14-16 Nisan tarihleri arasında ödenecek.

Yapılan açıklamada, Bağ-Kur'luların aylıklarının 17-18 Nisan tarihlerinde ödeneceği bildirilirken, Emekli Sandığı'ndan aylık alanların ise 19 Nisan tarihinde ödeneceği bilgisi verildi.

24 Mart'ta AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emekliye verilen bayram ikramiyesinin tutarının bin 100 TL'den 2 bin liraya yükseltileceğini bildirmişti.

2018 yılında Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramında 1.000’er TL olarak ödenmeye başlanılan bayram ikramiyesi 2021 yılında 1.100 TL’ ye yükseltilmişti. Emekli bayram ikramiyesi 2022 yılında da 1.100 TL olarak uygulandı.

Emekliler hem Ramazan hem de Kurban Bayramı’nda 2.000’er TL ikramiye alacaklar. Bu düzenlemeden EYT kapsamında emekli olacaklar da dahil olmak üzere 15.6 milyon emekli yararlanacak.

(Kaynak: Ahmet Kıvanç / Haber Türk | 05.04.2023)

>> Duyurulardan haberdar olmak için E-Posta Listemize kayıt olun.

>> Uygulamalı Enflasyon Muhasebesi (171 Sayfa) Ücretsiz E-Kitap: hemen indir.

>> SGK Teşvikleri (150 Sayfa) Ücretsiz E-Kitap: hemen indir.

>> MuhasebeTR mobil uygulamasını Apple Store 'dan hemen indir.

>> MuhasebeTR mobil uygulamasını Google Play 'den hemen indir.


GÜNDEM