BASINDAN YAZILAR
SSK Bağ-Kur Hizmetlerine Ait Sigorta Sorgulaması! - MuhasebeTR

SSK Bağ-Kur Hizmetlerine Ait Sigorta Sorgulaması!

 

 

SSK ve Bağkur sigortalısı için internette sunulan SSK Bağkur sorgulama işlem fırsatı önemli bir kolaylık yaratıyor. Vatandaş artık SSK ve Bağkur sigorta dökümleri için sadece internette birkaç dakikada gerçekleştirebileceği SSK Bağkur sorgulama işlemini tercih ediyor. E-Devlet sisteminden birkaç dakikada SSK Bağkur sorgulama işlemi günün her saatinde tamamlanabiliyor.

Elektronik ortam üzerinde gerçekleştirilen bu online SSK Bağkur sorgulama işlemi hem daha güvenli bir şekilde tamamlanarak elektronik ortamda kişisel bilgilerin güvenliği sağlanabiliyor hem de en güncel döneme kadar dahi ayrıntılı sigorta hizmet dökümü bilgilerini kolay ve hızlı bir şekilde alabilme şansına sahip olabiliyor. Hem Sosyal Sigortalar Kurumu mükellefleri hem de Bağkur sigortası mükellefleri için önemli bir zahmetin ortadan kaldırılmasını sağlayacak Sosyal Güvenlik Kurumu’nun elektronik ortam üzerindeki dijital hizmet uygulamaları sayesinde online SSK Bağkur sorgulama gerçekleştirilebiliyor. İnternet üzerinde gerçekleştirilebilen online SSK Bağkur sorgulama işlemi dakikalar içerisinde gerçekleştirilebildiği gibi internetin olduğu her yerden ve günün her saatinde gerçekleştirilebiliyor.

 

SGK HİZMET DÖKÜMÜ detayları için TIKLAYINIZ! 

 

SSK GÜN SORGULAMA detayları için TIKLAYINIZ!

 

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır. 

 

Hem Sosyal Sigortalar Kurumu mükellefleri hem de Bağkur sigortası mükellefleri ihtiyaç duydukları her anda güncel SSK ve Bağkur sigorta hizmet dökümünü internetten online SSK Bağkur sorgulama ile alabiliyor. Vatandaşlar sadece dakikalar içerisinde en güncel SSK ve Bağkur sigorta dökümlerini internet erişiminin söz konusu olduğu her yerden Sosyal Güvenlik Kurumu’nun dijital hizmet uygulamaları sayesinde gerçekleştirebileceği online SSK Bağkur sorgulama işlemi ile öğrenebilme şansına sahip olabiliyor. Elektronik ortam üzerinde ortaya çıkan geniş kapsamlı devlet daireleri dijital hizmet uygulamalarına Sosyal Güvenlik Kurumu da katılarak, sigorta mükelleflerine tüm işlemlerinde çok önemli zaman tasarrufları ve ciddi işlem kolaylıkları sağlamaktadır.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun dijital hizmet anlayışı çerçevesinde elektronik ortam üzerimde hizmete açmış olduğu online SGK uygulamaları tüm sigorta mükelleflerine çok önemli kolaylıklar ve fırsatlar sunuyor. SSK Bağkur sorgulama işlemi ile birlikte Türkiye’de özel sektörde çalışarak SSK sigortası mükellefi olan veya kendi nam ve adına çalışarak Bağkur sigortası mükellefi olan tüm vatandaşların en güncel sigorta bilgilerinin ayrıntılı dökümleri alabiliyor. Elektronik ortam üzerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun e-SGK portalı hizmetleri ile birlikte hem SSK sigortalısının hem de Bağkur sigortalısının en güncel sigorta bilgilerini elektronik ortam kolaylığında öğrenebilecekleri SSK Bağkur sorgulama işlemi günün her saatinde, internet erişimi gerçekleştirilebilen her yerden kullanılabilmektedir.

 

Bu nedenle de hem SSK hem de Bağkur sigortalısının güncel SSK ve Bağkur sigorta hizmet dökümlerini alabilecekleri SSK Bağkur sorgulama işlemlerini yapabilme şansına sahip olmamalarına neden oluyordu. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kurulduğu 2006 yılından bu yana her zaman modern teknolojiye entegre bir hizmet anlayışı ile mükelleflerine hizmetler sunuyor olması Türkiye’de sigorta ve emeklilik hizmetlerinde her zaman vatandaşın çağdaş ve modern yüzyıl dünyasının sunduğu hizmet kalitesi standartlarından faydalanabilme imkanına sahip olmasına yardımcı olunuyor. Özellikle de Sosyal Sigortalar Kurumu mükellefleri ve Bağkur sigorta mükellefleri için günlük iş ve yaşam koşturması içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu’nun il veya ilçe müdürlüklerine gitmek oldukça zorlu ve hatta imkansız olabiliyor. Ancak elektronik ortam üzerinde yer alan online Sosyal Güvenlik Kurumu dijital hizmet uygulamalarını kullanarak SSK Bağkur sorgulama işlemleri SSK ve Bağkur sigorta mükellefleri tarafından internet erişiminin mümkün olduğu her yerden gerçekleştirilebiliyor.

 

 

(Gazete Vatan | 27.07.2016)

GÜNDEM