YAZARLARIMIZ
Evren Özmen
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
Bilirkişi
evrenozmen@ozmconsultancy.com
www.kooperatiflerkanunu.comİmar Barışında Süre İkinci Kez Uzuyor Mu ?

İmar barışı için son 9 güne girerken herkesin aklında aynı soru var, süre uzayacak mı ? Bireysel başvurular için ödemeler yapılmış olsa da site ve kooperatiflerde hala ödemeyen bir çok kat maliki veya ortak var.

Yönetim kurulları bir taraftan tahsilatı hızlandırmaya çalışırken bir taraftan da güncel gelişmeleri takip ediyorlar.

Bu noktada benim şahsi görüşüm sürenin uzayacağı yönünde, bu görüşüme dayanak olarak imar barışının son haftasında yasalaşması planlanan Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi.

Kanun teklifine göre Üsküdar, Beykoz ve Sarıyer sınırları içinde yer alan bazı alanlar da imar barışı kapsamına alınıyor. Teklif yasalaşır ise Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesine ait kroki ile sınır ve koordinat listesinde değişiklik olacak ve bu alanlarda bulunanlar da yapı kayıt belgesi için başvuru yapabilecek.

Açıkçası İmar barışı süresinin sona ermesine günler kala sunulan kanun teklifi bana imar barışı başvuru ve ödeme tarihinin uzatılacağını düşündürtüyor.

Saygılarımla

24.12.2018

Kaynak: www.MuhasebeTR.com
(Bu makale kaynak göstermeden yayınlanamaz. Kaynak gösterilse dahi, makale aktif link verilerek yayınlanabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayınlayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.)

>> Duyurulardan haberdar olmak için E-Posta Listemize kayıt olun.

>> Uygulamalı Enflasyon Muhasebesi (171 Sayfa) Ücretsiz E-Kitap: hemen indir.

>> SGK Teşvikleri (150 Sayfa) Ücretsiz E-Kitap: hemen indir.

>> MuhasebeTR mobil uygulamasını Apple Store 'dan hemen indir.

>> MuhasebeTR mobil uygulamasını Google Play 'den hemen indir.


GÜNDEM