YAZARLARIMIZ
Evren Özmen
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
Bilirkişi
evrenozmen@ozmconsultancy.com
www.kooperatiflerkanunu.comİmar Barışı Başvurusu Süre Uzatımı Resmi Gazetede Yayımlandı

31.10.2018 Tarihli resmi gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı kararnamesine göre başvuru süresi 31.12.2018 tarihine kadar uzatılmıştır. Son ödeme tarihlerinde değişiklik bulunmamaktadır.

Başvuran bir çok kişi için imar barışının son ödeme tarihi olan 31.12.2018 Tarihine yaklaşıldığında ödeme konusunda da bir uzatma olabilir beklentisi bulunmaktadır.

Ancak site, toplu yapı ve kooperatiflerde yönetim kurullarının sanki ödeme süresinin uzayacağı gibi bir beklentiye girmeksizin hızla yapı kayıt bedellerini toplaması ve bakanlığın ilgili hesabına yatırması gerekmektedir. Toplu hareket edilen bu tip yerlerde yapıdaki maliklerin tamamını ilgilendiren bu tip önemli hususlarda insiyatif alınmamasını önermekteyiz.

İmar Barışında beklenen başvuru Çevre Şehircilik Bakanı Murat KURUM’un açıklamalarına göre 13-14 milyon olması bekleniyor. Ancak şu ana kadar başvuru sayısı 8 milyon olmuştur.

Saygılarımızla

31.10.2018

Kaynak: www.MuhasebeTR.com
(Bu makale kaynak göstermeden yayınlanamaz. Kaynak gösterilse dahi, makale aktif link verilerek yayınlanabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayınlayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.)

>> Duyurulardan haberdar olmak için E-Posta Listemize kayıt olun.

>> Uygulamalı Enflasyon Muhasebesi (171 Sayfa) Ücretsiz E-Kitap: hemen indir.

>> SGK Teşvikleri (150 Sayfa) Ücretsiz E-Kitap: hemen indir.

>> MuhasebeTR mobil uygulamasını Apple Store 'dan hemen indir.

>> MuhasebeTR mobil uygulamasını Google Play 'den hemen indir.


GÜNDEM