BASINDAN YAZILAR
KOSGEB Faizsiz Kredi Ödemeleri İçin Bakan Özlü'den Flaş Açıklama - MuhasebeTR

KOSGEB Faizsiz Kredi Ödemeleri İçin Bakan Özlü'den Flaş Açıklama

KOSGEB faizsiz 50 bin TL kredi için başvurular sona erdi. KOSGEB 50 bin TL'ye kadar sıfır faizli krediye 200 bini aşkın başvuru yapıldı. Bakan Faruk Özlü'nün yaptığı açıklamalara göre ödemeler 2017 yılına girmeden yapılacak.


KOSGEB 50 bin TL'ye kadar sıfır faizli kredi başvurularına rekor sayıda talep oldu. Başvuruda bulunan adaylar KOSGEB kredi ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak ediyor. Bakan Faruk Özlü KOSGEB ödemeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu...

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) 50 bin liralık "Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği"ne başvurup programdan yararlanma hakkını elde edenlere ödemelerin, 2016 yılı bitmeden yapılacağını bildirdi.

KOSGEB ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Özlü, 50 bin liralık desteğe başvurup, programdan yararlanma hakkını elde edenlere, ödemelerin 2016 yılı bitmeden yapılacağını ifade etti. Ödemelerin, Akbank, Denizbank, Garanti Bankası, Halk Bank, İş Bankası, Finans Bank, Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası ile Kredi Garanti Fonu aracılığıyla yapılacağını bildiren Özlü, şunları kaydetti:

"50 bin liralık Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğini almaya hak kazananlara, ödemeleri belirtilen bankalar aracılığıyla 2016 bütçesinden yapılacak. Yani KOBİ'lerimiz yıl bitmeden 50 bin liralık desteklerini alabilecekler. Destek programına başvuramayan ya da başvurup yararlanma hakkını elde edemeyenler de üzülmesin, 2017 yılı bütçesinden KOBİ'lerimize yönelik benzer bir uygulama yapılacak."

(Kaynak: Milliyet Gazetesi | 23.12.2016)

GÜNDEM