BASINDAN YAZILAR
Emekliye Promosyon Haftaya... - MuhasebeTR

Emekliye Promosyon Haftaya...

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “İnşallah önümüzdeki hafta promosyon konusunu Sayın Başbakanlığımızın ilave desteğiyle sonuçlandırma gayreti içindeyiz. Önümüzdeki süreçte yine emekli maaşı düşük olanlar daha yüklü, yüksek olanlar daha minimum zam alarak makası her yıl biraz daha kapatıyoruz” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda bakanlığının 2017 bütçesine ilişkin konuşan Müezzinoğlu, “Asgari ücretle ilgili görüşmelerimiz devam ediyor ve bu ay sonu itibarıyla tamamlayacağız. Asgari ücret teşviki kapsamındaki işverenlerimizin 2010 yılının ocak, şubat ve mart aylarında ödeyecekleri sigorta primlerini dokuz ay erteleyerek ekim, kasım ve aralık aylarında tahsil edeceğiz” dedi.

 

Yaz saati...

Müezzinoğlu, KESK’i ziyaretinde, “Yaz saati uygulamasında, öğrenciler için bir düzenleme yapılırsa, çalışan anne-babalar için de bir düzenleme söz konusu olur mu” sorusu üzerine, “Şu anda ilk defa bu yıl yaz saati uygulamasına ilk defa geçmedik, bunu artıları, eksileri değerlendirilir. Yaşanan sorunlar veya getirdiği artılar değerlendirilir. Ama bu değerlendirmeleri hükümet olarak yapmadan şu anda bir değerlendirme sürecini ifade edebilirim. ‘Şöyle olsun’ demek değerlendirmeden sonra çıkacak karardır” diye konuştu.

(Milliyet Gazetesi | 16.12.2016)

GÜNDEM