BASINDAN YAZILAR
Promosyon Tamam Sıra İntibakta - MuhasebeTR

Promosyon Tamam Sıra İntibakta

 TAKVİM, hangi konuya el atsa çözülüyor. Gündeme getirdiğimiz promosyon konusunda son noktaya gelindi. Sıra daha önce yine sadece TAKVİM'in yazdığı 2000 sonrası intibakta...

Emeklilerin ve çalışanların sesi olan TAKVİM'in el attığı konular birbiri ardına çözülüyor. Gündeme getirdiğimiz yaklaşık 10 milyon emekliye banka promosyonu verilmesi konusunda son viraja girildi. Şimdi sıra intibakta... 2000'den önce emekli olan yaklaşık 2 milyon kişiye verilen intibak zammı, 2000 yılında ve sonrasında emekli olanlara da umut oldu. "İntibak zammına bizim de ihtiyacımız var" diyen emekliler, bu konuda müjde bekliyor. Sadece TAKVİM'in yazdığı yeni intibak ile ilgili çalışmalar sürüyor. Konu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın da gündeminde.

ÇALIŞMA YAPILIYOR
Türkiye Emekliler Derneği, 2000 ile 2005 arasında emekli olanların da intibak ihtiyacı olduğundan hareketle, bir çalışmanın startını vermişti. Konu, dernek tarafından Çalışma Bakanlığı'na iletildi. Ardından Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği de tüm emeklilik sistemini gözden geçirecek intibak düzenlemesi için çalışma başlattı. Bu çalışma ile de öncelikle 2000-2007 arasında emekli olanlar, sonrasında da 2008 yılı sonrası emekli olanlar için maaş düzenlenmesi öngörülüyor. Böylece emekli maaşlarındaki eksiklikler giderilecek.

TARAFLAR MASAYA OTURACAK
Çalışmalar bitince Çalışma Bakanlığı ile yeni intibak zammı için masaya oturulacak. Teklifler iletilecek. Ancak yetkililer, böyle bir düzenlemenin yine uzun bir süreç alacağına dikkat çekiyor. Süreç tamamlanırsa milyonlarca emeklinin maaşına intibak zammı yapılması gündeme gelebilecek. TAKVİM, konuyla ilgili gelişmelerin takipçisi olmaya devam edecek.

(Kaynak: Takvim Gazetesi | 18.09.2013)

GÜNDEM