BASINDAN YAZILAR
İşe girecek kadınlara iyi haber - MuhasebeTR

İşe girecek kadınlara iyi haber

Türkiye Kadınlar Kültür ve Dayanışma Birliği yöneticileri , ekonomik yönden kadınların güçlendirilmesinin önemini vurguluyor .

Amaç, kadınların işe alınmasını kolaylaştırmak.

AK Parti Milletvekili Nurdan Şanlı, istihdam oranını arttırabilmek adına, kadınların ekonomik anlamda güçlenmesi adına böyle bir yasayı çıkardıklarını ve kadınların aşamalı olarak 5 yıl boyunca sigorta primleri devlet tarafından ödeneceğini dile getirdi.

Çalışmalar arasında Aileyi Koruma Platformu kurulması da var.

Türkiye Kadınlar Dayanışma Birliği Başkanı Ayşe Serap Şahiner; "Sempozyum, konferans, seminer tarzı çalışmalar yapmayı hedefliyoruz. Bir internet bir haberleşme ağıyla bir an önce birbirimizle iletişime geçerek de bunu sonuçlandıracağımızı düşünüyoruz." diye konuştu.

Kadınların hem aileye destek olabilmesi, hem de ekonomik olarak güçlenmesini sağlayabilmek için hükümet bir dizi çalışmalar yapıyor.

Bunlardan biri de kadınların meslek lisesinden mezun olmalarını sağlamak.

AK Parti Milletvekili Tülay Selamoğlu konuyla ilgili şunları söyledi:

"İş ilanları şöyle: En az lise mezunu ama şu meslek konusunda sertifikalı ya da eğitimi olan biri. Başbakanımızın desteğiyle bir çalışmamız oldu. Kadınlarımızı meslek lisesi mezunu yapalım diye. Çünkü hem meslek lisesi mezunu olacak hem de elinde mesleği olacak. İnanın bu çalışmalar için biz en büyük desteği başbakanımızdan aldık, bir erkekten aldık."Kadınların çalışmasını kolaylaştırmak için yapılan çalışmayla; bu kapsamda işe giren kadınların sigortalarını 5 yıl boyunca devlet ödeyecek. 

(Kaynak: Samanyoluhaber | 28.12.2011)

GÜNDEM